نمایندگی رسمی شرکت انرژی

نکات کاربردی برای نگهداری کولر آبی

نکات کاربردی برای نگهداری کولر آبی

در رابطه با کولر آبی انرژی ، بهترین حالت این است که بتوانیم در طول روز همیشه کولر آبی خانه را روشن نگه داریم و در کل روز هوای خنک داشته باشیم.

 بیشتر اوقات البته این اتفاق می‌افتد. چیزی که به سختی می‌شود فهمید این است که کولر آبی چه زمانی خوب و بهینه کار نمی‌کند. بله شاید با خود بگویید که کولر روشن است و هوای خنک از آن خارج می‌شود. اما باید پرسید که آیا به دستگاه فشار وارد می‌شود؟ آیا تمام قطعات آن خوب و روان کار می‌کنند؟

کولر آبی درست مثل یک خودرو است. کولر آبی یک موتور دارد و برق مصرف می‌کند. درست همانگونه که شما روغن موتور ماشین، قطعات مختلف نظیر شمع و وایر و باطری را تعویض می‌کنید.، موتورهای الکتریکی کولر های آبی نیز به توجه و رسیدگی کافی نیاز دارند تا موثر و خوب کار کنند. در این متن چگونگی نگهداری اینگونه دستگاهها را به شما می‌آموزیم.

 افزایش کارایی کولرهای آبی:

  • برای کارکرد بهینه کولرهای آبی، سعی کنید که قبل از اینکه دمای هوا به 30 درجه برسد، آنها را راه‌اندازی نکنید. با این کار در مصرف آب 50 درصد صرفه جویی می‌کنید.
  • پمپ آب را 5 دقیقه قبل از روشن کردن موتور کولر روشن کنید تا پوشالها خوب خیس شوند و هوای خنکتری در فضا پخش شود و کولر بهتر کار کند.
  • از پنکه‌های سقفی برای پخش‌کردن هوای خنک استفاده کنید.
  • از تابش مستقیم نور آفتاب بر روی بدنه‌ی کولر جلوگیری کنید.
مقاله اجزای تشکیل دهنده کولر آبی که توسط کارشناسان انرژی نوین تهیه شده است می تواند اطلاعات تکمیلی در این خصوص را به شما ارائه نماید.

نگهداری کولر آبی:

قبل از شروع تابستان، دیواره‌های کولر را باز کنید و پوشال آنها را بشویید تا هرگونه مواد خارجی و رسوب از روی آنها و همچنین سینی کف کولر خارج و شسته شود. این کار باعث می‌شود تا آب تمیز به پوشال‌ها برسد و هر گونه رسوب و کثیفی و مواد خارجی در آب از بین برود.

تسمه کولر را کنترل کنید و مطمئن شوید که انعطاف و کشش کافی داشته باشد. آنرا بین دو انگشت قرار داده و فشار دهید. تسمه نباید بیش از 2.5 سانتی متر جابجا شود. اگر بطور مشهودی تسمه کولر شل شده و لق می‌زند باید عوض شود. اگر نمی‌توانید سلامت آنرا تشخیص دهید می‌توانید از یک تکنیسین برق بپرسید.

چنانچه موتور و یاتاقان‌های کولر ورودی روغن دارد آنها را بطور منظم روغن کاری کنید.

پوشال‌ها را کنترل کنید. چنانچه کهنه و کثیف شده‌اند آنها را تعویض کنید.

موتور و پمپ کولر را همزمان روشن کنید و ببینید که پوشالها به صورت یکسان آب دریافت می‌کنند و خیس می‌شوند یا نه. سینی کف کولر را چک کنید تا هیچ گونه نشتی نداشته باشد. چناچه بر روی سینی کولر ترک خوردگی و سوراخ وجود دارد، از یک تکنیسین برق بخواهید تا آنرا تعمیر کند.

مواردی که باید قبل از استفاده از کولر آبی کنترل کنید:

  • سطح آب داخل کولر را چک کنید. سطح آب باید کمی پایین تر از بالاترین سطح سینی کولر باشد و نوک لوله‌ی سر ریز آب باید از آن بیرون آمده باشد. چنانچه سطح آب مناسب نیست، بازوی شناور را تنظیم کنید.
  • دیگر قطعات از جمله پمپ آب، موتور و تسمه را کنترل کنید.
  • وضعیت پوشال‌ها را کنترل کنید. کولرهای آبی بهترین کارکرد خود را وقتی دارند که پوشال‌ها کاملا تمیز باشند.
نکات کاربردی برای نگهداری کولر آبی را برای اطلاعات بیشتر مشاهده نمایید.

نگهداری کولر آبی در زمستان:

به محضی که مطمئن هستید که دیگر به کولر آبی نیاز ندارید، باید آنرا برای زمستان آماده کنید. درست مثل آماده سازی آن برای تابستان، باید آنرا از هر گونه رسوب مواد معدنی تمیز کرده تا در هنگام زمستان سفت نشود و به بدنه کولر نچسبد. سینی کف کولر را تمیز کنید و آب داخل آنرا کاملا تخلیه کنید.

برای جلوگیری از یخ زدن لوله‌ی رابط آب از شیر فلکه، آنرا از شیر فلکه جدا کرده و آب داخل آنرا فوت کنید تا تخلیه شود. این مهمترین قدم برای نگهداری کولر آبی در فصل زمستان است. حتی اگر دیگر مراحل را انجام ندادید، حداقل این کار را انجام دهید.

بهتر است در طول زمستان کولر آبی را با پوشش برزنتی بپوشانید تا در برابر سرما محافظت شود.


basket-4009

basket-3006

قیمت:تماس بگیرید!

basket-3008

قیمت:تماس بگیرید!

basket-1000-s

قیمت:تماس بگیرید!

basket-1006

قیمت:تماس بگیرید!

basket-1008

basket-950

قیمت:تماس بگیرید!

basket-4004

قیمت:تماس بگیرید!

basket-4002

قیمت:تماس بگیرید!

هیتر-گازی-GH0825

لوله-زانویی-کلاهک

هیتر-سرامیکی

بخاری-کارگاهی-گازی

بخاری-کارگاهی-نفتی-و-گازوئیلی

بخاری-کارگاهی-نفتی-و-گازوئیلی

هیتر-برقی-فن-دار-سه-فاز

هیتر-گازی-(فن-آلمانی)

هیتر-نفتی

انرژی

209,280,000ریال

پارس پلاستیک

لرانتیک

قیمت:تماس بگیرید!

لرانتیک

قیمت:تماس بگیرید!

لرانتیک

قیمت:تماس بگیرید!

لرانتیک

قیمت:تماس بگیرید!

لرانتیک

قیمت:تماس بگیرید!

لرانتیک

قیمت:تماس بگیرید!

لرانتیک

لرانتیک

قیمت:تماس بگیرید!

لرانتیک

قیمت:تماس بگیرید!

لرانتیک

قیمت:تماس بگیرید!

انرژی

انرژی

انرژی