نمایندگی رسمی شرکت انرژی

کولر صنعتی کارگاه خنک کردن هوای کارگاه‌ها

کولر صنعتی کارگاه  خنک کردن هوای کارگاه‌ها

در فصل تابستان افزایش دمای هوا، کار کردن در کارگاه‌ها و مکان‌های تجاری را برای کارکنان حاضر در ساختمان سخت می‌کند. در هنگام بالا رفتن دمای محیط، پیشنهاد می‌شود که از کولر صنعتی کارگاهی برای خنک کردن محیط کاری بهره ببرید. افزایش بیش از اندازه‌ دمای هوا در محیط کار می‌تواند منجر به کاهش میزان تولید و راندمان در کارگاه‌ها شود. در هوای گرم، کارکنان انرژی لازم برای انجام کار مفید را پیدا نمی‌کنند و به این ترتیب وقت کاری به هدر می‌رود و راندمان کاری کاهش پیدا می‌کند.

*کارشناسان انرژی نوین در مقاله ای اقدام به راهنمایی شما در خصوص خرید کولر صنعتی نموده اند.

تحقیقات انجام شده و تجربه‌ی کسب شده در این زمینه نشان می‌دهد که دمای ایده آل برای محیط کارگاه‌ها و دفاتر تولیدی بین 22 الی 24 درجه سلسیوس است. بر طبق گزارشی منتشر شده از طرف سازمان ناسا، آن دسته از دفاتر کاری که دمایی بیشتر از این مقدار داشته باشند، بازده کاری آن‌ها تا 62 درصد کاهش پیدا می‌کند.

کاهش دادن دمای محیط توسط دستگاه‌های تهویه هوا در مکان‌های تجاری بزرگ ممکن است بسیار گران تمام شود. برای مثال دستگاه‌های تهویه هوا توانایی خنک کردن کارخانه‌ها، انباری‌های بزرگ و مراکز بزرگ تجاری را، با هزینه‌ای که مقرون به صرفه باشد، ندارند. اما این مشکل را می‌توان با استفاده از کولرهای تجاری حل کرد. در این متن مهم‌ترین دلایلی را که باید برای کارگاه یا محل کار خود کولر صنعتی تهیه کنید، به صورت خلاصه آمده است.

مناسب بودن کولر صنعتی برای کارگاه‌ها و محیط‌های تجاری وسیع

کولرهای تجاری آبی برای خنک کردن فضاهای بزرگ و باز و هم‌چنین فضاهای کوچک‌تر بسیار مناسب هستند. نیازی نیست که هنگام استفاده از کولر صنعتی کارگاه درب و پنجره‌ها را ببندید. این ویژگی کولر صنعتی آبی باعث می‌شود که کولر در کارگاه‌ها، یا آن دسته از دفاتر کاری که درب آن مکرراً باز و بسته می‌شود، یا به صورت طولانی مدت باز می‌ماند، کارآیی سرمایشی خود را از دست ندهند.

نحوه‌ی نگهداری و مراقبت ساده

کولرهای صنعتی آبی دارای قطعات مجزا از هم کمی هستند. برای همین نحوه‌ی نگه داری و مراقبت بسیار ساده‌‌ای دارند. این ویژگی کولرهای آبی استفاده و مراقبت از آن‌ها را بسیار ساده‌تر می‌کند. تنها لازم است هر از چند گاهی پدهای مرطوب را کنترل کنید. در صورت نیاز پدهای ناسالم را با پدهای جدید تعویض کنید. این کار عملکرد موثر کولر را بهبود می‌بخشد همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ای که از طرف کارشناسان انرژی نوین با موضوع نکات کاربردی برای نگهداری کولر آبی سر بزنید.

قبل از رسیدن فصل گرما از صحت عملکرد کولر اطمینان حاصل کنید. سالم بودن قطعات و اجزای کولر را به دقت کنترل کنید. با اتمام فصل گرما نیز مخزن و کانال‌های کولر را تخلیه و تمیز کنید. به طوری که مطمئن شوید رسوب‌های انباشته شده در مخزن آب کولر به خوبی زدوده شوند. مخزن و کولر را به صورت کامل خشک کنید و با استفاده از یک کاور، کولر را برای استفاده تا سال دیگر محافظت کنید. اطمینان حاصل کنید که در مدتی که از کولر استفاده نخواهید کرد، کولر را از منبع تامین انرژی جدا کرده باشید.

فشار هوا در دو طرف کولر صنعتی آبی تقریباً یکسان است و این ویژگی باعث می‌شود که کولر کارگاه در طول عمر مفید کار خود، با آسیب‌ها و خرابی‌های زیادی مواجه نشود. برخلاف دستگاه‌های تهویه هوای قدیمی، این کولرها از مواد شیمیایی یا گازهای فشرده برای خنک کردن هوا استفاده نمی‌کنند. علاوه براین، نحوه‌ی نصب کولرهای تجاری بسیار ساده‌تر و آسان‌تر است. به همین علت این نوع از کولرها یکی از مناسب‌ترین راه‌های سرمایشی، به عنوان کولر کارگاه به شمار می‌آیند.

 کم مصرف بودن کولر صنعتی کارگاه

کولر صنعتی کارگاه با منبع انرژی برق، در مقایسه با دستگاه‌های تهویه هوای قدیمی تقریباً 80 درصد انرژی برق کمتری مصرف می‌کنند. اما باید گفت که با وجود داشتن ویژگی کم مصرف بودن، اثر و قدرت سرمایشی این کولرها از دستگاه‌های تهویه هوای قدیمی بالاتر است. در واقع خنک کردن هوای کارگاه‌ها و محیط‌های صنعتی و تجاری، مصرف انرژی و هزینه‌ی زیادی را می‌طلبد. اما با بهره بردن از کولر صنعتی آبی می‌توانید مصرف انرژی را به حداقل رسانده و هزینه‌های سرمایشی محل کار خود را کاهش بدهید.

سازگار بودن کولر صنعتی کارگاه با محیط زیست

خنک کردن هوای کارگاه‌ها و محیط‌های تجاری با استفاده از کولرهای آبی، روشی است که به محیط زیست کمترین آسیب را می‌رساند. اگر شما دوست‌دار محیط زیست هستید و خود را در مقابل محافظت از آن مسئول می‌پندارید، باید در انتخاب کولر محل کار خود دقت کنید، تا روش‌های سرمایشی به کار گرفته شده، به محیط زیست آسیب نرساند. شما می‌توانید به جای دستگاه‌های تصفیه هوای قدیمی یا مبردها، از کولرهای صنعتی آبی برای خنک کردن محیط کارگاه خود استفاده کنید. کولرهای صنعتی آبی برای خنک کردن محیط از آب استفاده می‌کنند که برای سلامتی انسان و حفظ محیط زیست بهتر است.

کولرهای آبی علاوه بر خنک کردن هوا، به محیط رطوبت می‌بخشند و محیط مطبوعی را برای ادامه‌ی کار و فعالیت به وجود می‌آورند. البته باید خاطر نشان کرد که این کولرها در مناطق گرم و خشک بسیار مفید واقع می‌شوند. چرا که خشکی هوا را از بین می‌برند. اما در آن دسته از مناطق جغرافیایی که به صورت طبیعی هوا دارای رطوبت است، این کولرها دستگاه‌های سرمایشی ایده‌الی به شمار نمی‌آیند.

پدهای مرطوب به کار رفته در کولرهای تجاری و صنعتی آبی، از موادی ساخته شده‌اند که با محیط زیست سازگاری دارند و قابل تجزیه در محیط زیست هستند. به طور کلی می‌توان گفت که کولرهای صنعتی آبی که در کارگاه‌ها و تولیدی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، تقریباً یک دهم انرژی لازم برای به کارگیری دستگاه‌های تهویه‌ِی قدیمی را مصرف می‌کنند. به دلیل مصرف زیاد انرژی، دستگاه‌های تهویه هوای قدیمی خطری برای منابع زمینی محسوب می‌شوند.

همان‌ طور که قبلاً گفته شد دمای زیاد در محیط کار باعث کاهش راندمان کاری و بهینه‌ی تولید در کارگاه‌ها و مکان‌های تجاری می‌شود. به همین علت خنک کردن و سرمایش کارگاه‌ها و محیط‌های تجاری از لازمه‌های هر محیط کاری است. کولرهای آبی به کار رفته به عنوان کولر صنعتی کارگاه مزایای بسیار زیادی در مقایسه با دستگاه‌های تهویه هوا قدیمی دارند. استفاده از کولر کارگاه یک روش ایده آل برای خنک کردن محیط کارگاه‌ها و مکان‌های تجاری بزرگ و کوچک به شمار می‌آید.

  • سایر مطالب موجود در مورد کولر آبی

basket-4009

basket-3006

قیمت:تماس بگیرید!

basket-3008

قیمت:تماس بگیرید!

basket-1000-s

قیمت:تماس بگیرید!

basket-1006

قیمت:تماس بگیرید!

basket-1008

basket-950

قیمت:تماس بگیرید!

basket-4004

قیمت:تماس بگیرید!

basket-4002

قیمت:تماس بگیرید!

هیتر-گازی-GH0825

لوله-زانویی-کلاهک

هیتر-سرامیکی

بخاری-کارگاهی-گازی

بخاری-کارگاهی-نفتی-و-گازوئیلی

بخاری-کارگاهی-نفتی-و-گازوئیلی

هیتر-برقی-فن-دار-سه-فاز

هیتر-گازی-(فن-آلمانی)

هیتر-نفتی

انرژی

313,920,000ریال

پارس پلاستیک

لرانتیک

قیمت:تماس بگیرید!

لرانتیک

قیمت:تماس بگیرید!

لرانتیک

قیمت:تماس بگیرید!

لرانتیک

قیمت:تماس بگیرید!

لرانتیک

قیمت:تماس بگیرید!

لرانتیک

قیمت:تماس بگیرید!

لرانتیک

لرانتیک

قیمت:تماس بگیرید!

لرانتیک

قیمت:تماس بگیرید!

لرانتیک

قیمت:تماس بگیرید!

انرژی

انرژی

انرژی